Підсилювач стільникового сигналу - гарантія надійного мобільного зв'язку

data-ad-format="link">
Підсилювач стільникового зв'язку - це радіотехнічний прилад, що поліпшує якість телефонного бездротового сигналу. Це пристрій складається із зовнішньої (донорської) антени, основного блоку і декількох внутрішніх антен.

Зовнішня антена встановлюється на стіні або даху будівлі і приймає стільниковий сигнал від базових станцій. В основному, це вишки операторів стільникового зв'язку МТС, Київстар і Лайф. Потім, мобільний сигнал, отриманий від найближчих станцій, очищається від перешкод і посилюється в основному блоці репітера мобільного зв'язку, після чого, транслюється на внутрішні антени.

Ці локальні антени, встановлені на стелі або стінах приміщення, випромінюють оброблений телефонний сигнал безпосередньо на мобільні телефони користувачів.

   

При передачі сигналу від стільникового телефону, весь процес ретрансляції відбувається в зворотному порядку. При цьому, внутрішні антени вловлюють випромінювані мобільними пристроями електромагнітні хвилі.

Зовнішня ж антена транслює посилений стільниковий сигнал у напрямі базових станцій. В залежності від взаємного розташування вишок основних операторів мобільного зв'язку, використовуються вузьконаправлені або широконаправлені зовнішні антенни.

Основная частина електромагнітного випромінювання зовнішньої антени зосереджена в горизонтальній площині. В залежності від конструкції цього пристрою, потужність сигналу вже при відхиленні від горизонталі в 20-25 градусів зменшується в два рази, а потім різко прагне до нуля.

Крім того, деякі зовнішні антени, наприклад, "логоперіодічеських" або "хвильовий канал" мають вузьку горизонтальну діаграму спрямованості, що дозволяє значно знизити рівень перешкод і отримати більш "чистий" сигнал.

Таким чином, при правильному виборі зовнішньої антени і її грамотній установці на даху або фасаді будівлі, мешканці цього будинку або співробітники офісу не піддаються додатковому випромінюванню.

 
     Як і де встановити підсилювач стільникового зв'язку
  Якщо у вашому офісі або котеджі проблеми зі стільниковим зв'язком, то зателефонуйте фахівцям компанії "Афу". Перш ніж купити підсилювач стільникового сигналу, обов'язково проконсультуйтеся у досвідчених професіоналів. Наші співробітники підкажуть вам: яке обладнання необхідно саме у вашому випадку, як його найкраще встановити і ознайомлять з типовими рішеннями подібних проблем.
 
  Крім того, можливо вам будуть потрібні спеціальні прилади. Адже, наприклад, для установки зовнішньої антени необхідно знайти область самого впевненого і стабільного прийому. Від цього, в основному, буде залежати ефективне функціонування всього іншого обладнання. Звичайно, можна і самостійно побродити по даху із звичайним мобільником, але навряд чи отриманої точності вимірювань буде достатньо.
 
  Рекомендації наших інсталяторів напевно знадобляться вам і при монтажі підсилювача сигналу стільникового зв'язку. По-перше, GSM репітер не тільки приймає стільниковий сигнал, але і випромінює електромагнітні хвилі.

При великій потужності ретрансляційного обладнання та його неправильній установці посилення стільникового сигналу може стати джерелом перешкод. А це вже не тільки неприємності для сусідів, але й порушення закону. По-друге, дуже важливо правильно зорієнтувати зовнішню антену.

Особливо в тих випадках, коли мобільний сигнал приходить з різних напрямків - адже базові станції операторів можуть розташовуватися в різних місцях. При цьому, тільки досвідчений фахівець за допомогою високоточних приладів зможе так розташувати антену, щоб телефонний сигнал від всіх операторів приймався майже однаково. Досвідчені співробітники компанії "AFU" знайдуть для вас оптимальне рішення всіх ваших проблем з мобільним зв'язком, незалежно від їх складності і незвичності ситуації.

Так, наприклад, в більшості підприємств з оператором стільникового зв'язку полягає довгостроковий договір на корпоративне обслуговування. При цьому всі співробітники для ведення виробничих переговорів забезпечуються SIM-картами цього стільникового оператора.

У цьому випадку, замість універсального підсилювача сигналу стільникового зв'язку можна встановити обладнання, адаптоване на роботу з конкретним мобільним оператором. Це дозволить значно скоротити витрати на закупівлю апаратури - багато стільникові компанії надають значні знижки на «фірмове» обладнання (досить згадати 3G-модеми, які при підключенні послуги доступу до інтернет лунають практично безкоштовно).

Крім того, якщо прийом-передача стільникового сигналу буде проводитись тільки від однієї базової станції, то можна встановити вузькоспрямовану антену. Використання такої антени дасть можливість значно підвищити потужність радіосигналу і знизити рівень перешкод ще в момент прийому.

Відповідно і при зворотному трансляції посиленого стільникового сигналу можна буде обійтися порівняно малопотужним обладнанням. Можливо, що при цьому співробітники компанії не зможуть подзвонити з особистих номерів, що належать іншому оператору, але іноді таке обмеження йде навіть на користь виробничому процесу.

 
 
Який підсилювач сигналу стільникового зв'язку потрібен у вашій ситуації
   Незважаючи на універсальність і високу якість сучасного підсилювального обладнання, кожен конкретний випадок невпевненого прийому вимагає індивідуального розгляду. Так, наприклад, у великих містах, таких як Москва, стільниковий сигнал досить потужний, але спотворений багаторазовими відображеннями від стін висотних будівель, «зашумлен» перешкодами і ослаблений проходженням через усілякі перешкоди. Крім того, в районах з щільною забудовою утворюються «мертві зони» - ділянки, де телефонний сигнал практично відсутня.

У таких умовах часом допомагають лише вузьконаправлені антени або більш потужні підсилювачі. У віддалених же районах ситуація з прийомом телефонного сигналу - протилежна. Хоча стільниковий сигнал порівняно чистий і більш рівномірно приймається по всій площі - його потужність часом недостатня. Причому, так як електромагнітні хвилі (GSM-діапазону) розповсюджуються в межах прямої видимості, то в сільських районах і котеджних селищах приймаючу антену бажано встановити якомога вище.

Ще складніше забезпечити якісний зв'язок у підвальних, напівпідвальних та цокольних приміщеннях Через залізобетонних плит перекриттів, потужних стін і товстого шару землі, стільниковий сигнал у такі місця не проникає, тому і посилювати-то, власне, нічого. У таких випадках потрібне ретельне обстеження навколишньої місцевості, щоб визначити відповідне місце для установки зовнішньої антени.

 
   Звичайно, неспеціалісту без знань, досвіду і точних приладів неможливо врахувати всі нюанси при виборі, установці, настройці і експлуатації підсилювачів стільникового зв'язку. Однак базові знання принципів мобільного зв'язку і способів її покращення будуть корисні будь-якій людині, навіть далекому від техніки.

Ознайомитися з основними поняттями поширення та посилення стільникового сигналу можна на офіційному сайті компанії "AFU". Тут же представлені конструктивні рішення найбільш типових проблем слабкого сигналу.

Вивчивши вже впроваджені на практиці проекти, керівник підприємства чи господар приватного будинку зможе самостійно оцінити - у скільки йому обійдеться надійний мобільний зв'язок, а також, що вигідніше - встановлювати все обладнання самостійно або довірити цю справу професіоналам.
 

До речі, всі клієнти компанії "AFU" отримують професійні консультації по вибору репітера GSM, якісний монтаж підсилювачів сигналу і оптимальну настройку всього устаткування.

Крім того, наші фахівці проводять гарантійне та після-гарантійне обслуговування встановленої нашими монтажниками підсилювальної апаратури. Всім хто звернувся в нашу компанію ми гарантуємо доброзичливе ставлення обслуговуючого персоналу, рекомендації висококваліфікованих інженерів, якісну роботу досвідчених монтажників і надійний мобільний зв'язок.
 

Підсилювач стільникового зв язку